İzmir Apartman Yönetimi

Bu kompozitşık hesap ve yoğunluktan doğan çok katlı binalar, kombine konutların üzerine insanoğluın eskisi derece bildirişim süresince olmamalarını sağlayan sosyalleşme problemleri de bir araya gelince yaşanmış olan bu kargaşa dünyaının düzene girmesi midein binalarda bir apartman yönetimi oluşturma durumu zorunluluk haline geldi. Apartman sakinlerinden oluşturulabilen bu apartman yönetimi gereklilik olduğundan bu dümen ile baş başa apartman midein bir yönetici seçiliyor.

Apartman yönetimi kimlerden oluşur ve görevleri nelerdir?
Apartman yönetimi midein ilk olarak yöneticinin seçilmesi gerekir. Intihap yaparken apartman yönetimi kimlerden oluşur sorusunun cevabını öğrenmek ve buna bağlamlı geçmek önemlidir. Apartman yöneticisi oylar ile seçilir ve seçildikten sonra bazı görevleri vardır. Bu görevler;

· Apartman sakinleri aracılığıyla varsa ocak sahibi ve misil sahipleri aracılığıyla belirlenen kararları yerine getirir,

· Apartmanın korunması, bakımı, onarımı ve tedbirleri için bütün yetkilere sahiptir.

· Genel dümen nöbetleri, saflık ve bakım nöbetleri, asansör, kalorifer, cazibe, güvenlik ve sigorta nöbetlerinden sorumludur.

· Genel olarak bütün bakım, onarım, saflık ve özge giderler midein apartman sakinlerinden belirlenen tarihlerde aidat alarak apartman ihtiyaç ve giderleri midein maddi dayak allıkır.

· Mecmu gelir ve giderleri defterde tutar ve aldığı aidatların makbuzunu keser.

Apartman sakinleri aracılığıyla bir apartman yöneticisi atanamaz ise bu durumda devreye Hevesli Apartman Yöneticisi girer.

Hevesli Apartman Yöneticiliği Nedir?
Toplanmış dirim alanlarının artması ile bazı iş kolları ortaya çıkmaktadır. Hevesli Apartman Yöneticiliği de bu iş kollarından biridir.

Son yıllarda iş gücü ve insanoğluın giderek yarışırken kendi nöbetleri dışında diğer bir nöbete hengâm ayıramamalarının büyük bir sıkıntı olması vecihünden apartmanda yaşayan kişilerin çoğu kez bu tür yöneticilik nöbetleriyle ilgilenecek vakitlerinin olmaması fakat mecburi olan bu durumu yapmaları çoğu kez apartman evetşantısında sorunlara tarz açıyor. Bu problemleri haricen meraklı kişilerin düzenlemesi herkesi bu anlamda ongun fail bir durumdur. ön maliklerinin bu süreci kolayca bir şekilde çözmek istemeleri üzerine bu alanda spesiyalist kişilerden dayak allıkıyorlar.

Apartman yönetimini haricen tarafsız ve spesiyalist eşhas aracılığıyla bünyelmasının apartman sakinleri arasındaki ortaya çıkabilecek bazı sorunları ortadan kaldırıyor. Henüz metodik, otoriter ve güzel bir şekilde dümen sağlamlanmış oluyor. Bu meraklı apartman yöneticiliği için sertifika programları bulunmaktadır. Eğitim allıkınan bu yöneticilik sistemi iş istidamı açısından da büyük bir örutubet taşımaktadır.

izmir apartman yönetimi
İzmir apartman Yönetim firmaları
İzmir Bina Yönetim firmaları
İzmir Site Yönetim firmaları
izmir apartman yönetimi şirketleri
izmir apartman Yöneticiliği
izmir Bina Yöneticiliği
izmir Site Yöneticiliği
Profesyonel Apartman yöneticiliği İzmir
Profesyonel Apartman yöneticiliği ücretleri
Apartman Yönetimi firmaları Fiyatları izmir
İzmir Apartman yöneticiliği Fiyatları
İzmir Dışarıdan yönetici ücretleri
Kurumsal Site yönetimi İzmir
Profesyonel Site Yönetimi İzmir

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir