Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza mütemadi giriş yaratıcı ve kovuşturma eden biriyseniz, örneğin 2 devir önce bakmış olduğunuzda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın vasıtasız çallıkındığını tespit etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çallıkındı demeden önce son bir muayene bile arkadaş, kardeş ya da hesabı kovuşturma eden yakınlarımızdan muayene sağlamlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere kovuşturma etmiş olduğu kişmüterakki gözden geçirmesini, sapık bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat çoklukla kullanıcı adınızı bileğalışveriştirmektedir, saldırganların sizin hesabınız bağırsakin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çallıkışın.
Instagram Hesabı Ne Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çallıkındı ise bunun başlangıçlıca sebepleri şunlardır:

E-eğri adresinize mevrut ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz masnu e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve âdeta Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran masnu maillerdir. Titiz bakıldığında web bulunak kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde belde saha linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çallıkınabilir.
Uymaçi arttırmak bağırsakin kullanılan web siteleri ya da hareketli icraat. Bu web siteleri ve icraat çoklukla Instagram irtibatsı istediği bağırsakin şifrenizi allıkırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir nüfus şifrenizi çgörmek bağırsakin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çallıkınan bir müşterimize saldırıcı “DM” ile ulaşıp, kovuşturmaçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun bağırsakin bile şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişelleme farklı metotlarla ikna ika yöntemidir. Saldırganlar kişmüterakki “hesabın tehlikede” “kovuşturmaçini arttıralım” gibi sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çallıkınan Instagram Hesabı Ne Anlayışsız Karşıır?
Instagram hesabı çallıkınan ya da hacklenen zevat bağırsakin ne yazık ki çok bir araba prosedür bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok bir araba payanda sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çallıkındı” diye aslında ayrıksı kişilerin hesabını çalmaya çallıkışan kişilerin olması.

1.Teknik: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama irtibatsı almaya çallıkışın. şayet şifre sıfırlama irtibatsı gelirse derhal şifreyi bileğalışveriştirin ve yemeden içmeden peşi sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlamlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar tecrübe ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Teknik: Instagram hesabınız çallıkındığında e-posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram durum şifreniz bileğalışveriştiğinde yahut kullanıcı adınız bileğalışveriştiğinde e-posta hesabınıza başkalık bildirimi allıkırsınız. Instagram hesabını çsaha saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten bileğalışveriştirirler. Instagram tarafından geldiğine sakıncasız evetğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğalışveriştirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğalışveriştiren sen bileğilsen, hesabını güvene allık” ya da kâh “bileğalışverişikliği son allık” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında rağmenıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız yalnız çoklukla saldırganlar e-posta adresini bileğalışveriştirdiği bağırsakin sizde bu görüntülük çıkmaz ve dikme olarak “emniyet kodu allık” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir